O Nás

Proč ReReRe?

ReReRe (Reduce, Reuse, Recycle) znamená snižuj spotřebu, opětovně používej, recykluj. Věříme, že těmito zásadami prodloužíme funkčním věcem život, těm nepotřebným nalezneme nové vděčné majitele a zároveň odlehčíme životnímu prostředí jednak snížením odpadu, který by jinak skončil na skládkách, a také ochranou přírodních zdrojů.

Byli bychom rádi, kdyby lidé našli užitek nejen v nově nabytých hmotných věcech, ale také ve sdílení myšlenek, znalostí a dovedností. Povzbuzujeme veřejnost ve snahách o osvětu, výměnu znalostí, nápadů a zájmů. Za vědomosti a dovednosti se přeci nemusí nutně platit, zkuste to proto zdarma s ReReRe!

Co ReReRe dělá?

Přes tento webový portál můžete v sekci DARUJI inzerovat věci, které byste někomu rádi věnovali. Pokud byste naopak nějakou věc rádi získali, vložte příspěvek do sekce POPTÁVKA. V sekci VÝMĚNA pak můžete zkusit směnit věci za jiné. Nabízené věci, byť klidně staršího data, by ale stále měly být v dobrém stavu, respektive funkční. Může mezi ně patřit např. oblečení nebo knížky. Můžete ale také nabídnout/vyhledat bezplatnou výměnu dovedností a znalostí, jako např. jazykové tandemy či hudební lekce.

ReReRe BLOG nabízí prostor k diskuzi o aktuálních problémech, k upozornění na novinové články, reportáže apod. a ke sdílení nápadů a informací obecně.

Sekce AKCE umožňuje dohledat ReReRe a další spřátelené akce v Praze i celé ČR. Všechny tyto akce jsou v souladu s filozofií a zásadami ReReRe. Patří mezi ně akce související s životním prostředím, „freecyclingem“ (bezplatnou recyklací) a osobním rozvojem. ReReRe v Praze organizuje akce během celého roku, včetně bezplatných burz a dovednostních workshopů.

Pošlete nám své příspěvky pro sekce Blog a Akce

Budeme moc rádi, když nám zašlete své příspěvky a návrhy na zlepšení sekcí Blog a Akce na email info.rerere@gmail.com.

Sledujte ReReRe na Facebooku

ReReRe naleznete také na Facebooku! Staňte se naším příznivcem a mějte tak přístup k aktuálním informacím o akcích, k blogu, fotkách a dalším. Zde je naše Facebooková stránka.

A závěrem

ReReRe má zázemí v Praze, České republice, ale snažíme se o rozšíření záběru ReReRe.cz i našich aktivit po celé České republice a o dvojjazyčné plnění obsahu stránek češtinou a angličtinou.

Uživatelské informace k ReReRe.cz naleznete v Podmínkách používání. Pokud máte jakékoliv dotazy, obraťte se na nás prosím skrze email info.rerere@gmail.com.

Freecyclingu zdar!