akce

Obdobné akce v Praze

Hadrárna / Swap shop for clothes

Ahoj všichni!

Zvu Vás na SUPí Hadrárnu – Swap shop for clothes

Přijď udělat něco pro své zdraví a zároveň pomoci sobě i ostatním. V rámci tradiční studentské akce Albertovské schody se koná Hadrárna = výměnný bazar oblečení.
Pokud jsi i Ty při jarním úklidu našel přebytečné kousky oblečení, přines je a vyměň za něco nového. Nemáš co měnit? Nevadí, i tak si můžeš něco vybrat :)

více o akci https://www.facebook.com/events/804339899662457/808276322602148/

Benefiční výstava střípky ze Šumavy.

Přijďte se podívat do Kavárny Bílá Vrána na výstavu fotografií a knížek „Střípky ze Šumavy“.
Vstup na výstavu i vernisáž 2.2.2015 je samozřejmě zdarma :)
Pokud chcete navíc udělat dobrý skutek fotografie si můžete zakoupit a přispět tak na provoz tréninkové kavárny, která se snaží zapojit znevýhodněné spoluobčany do pracovního procesu.

s.kadochova @ seznam.cz

Alternativní umělecké akty – Znojmo – TFP

Za účelem pořízení tématických uměleckých aktů průběžně hledám nové dívky.
Jedná se spíše o alternativní fotografie a na rovinu říkám, že takový ten klasický „barbie styl“ příliš nemusím.
Zaměřuji se převážně na focení v infračerveném spektru, jenž za ideálních podmínek vytváří snové obrazy s výrazným barevným posunem.

Fotím převážně ve Znojmě a jeho blízkém okolí, neboť se zde k tomuto účelů nachází mnoho zajímavých míst.
Co se formy spolupráce týče, preferuji TFP – tedy neplatí ani fotograf modelce, ani modelka fotografovi.
Upřednostňuji tedy spolupráci s modelkami, které mají vztah k samotné fotografické tvorbě, či umění obecně a jde jim tedy o výsledné fotografie, nikoliv o peníze.

Mé fotografie naleznete na:
http://darksome.eu

Těším se na spolupráci…

Tamjdem: Tancem ke změně!

O víkendu 5. – 7. října spolu s Tamjdemem tančíme v Kreativním Tanečním prostoru Kredance v Českých Budějovicích. Jedná se o bývalou textilní továrnu, kde se setkávají tanečníci a všichni nadšenci pohybových kurzů. Sdružení kromě kurzů tance, alternativních workshopů a pouličních festivalů v Budějovicích nabízí také veřejnosti komunitní prostor pro setkávání a tvorbu. Let’s dance!

Jako Tamjdemoví dobrovolníci budeme pomáhat s úklidem a úpravami tanečního studia. Budeme zejména natírat okna, mýt okna, mýt radiátory, natírat podlahu, věšet rekvizity… Nahlédneme do prostoru, kde se celý rok tančí, seznámíme se s organizátory projektu Kredance v bývalé fabrice Otavan. Poznáme tamní Osvěžovnu a hlavně – během tanečního workshopu budeme vyzváni k tanci i my!

Více: http://www.trochujinak.cz/tamjdem/tancem-ke-zmene/[/lang]

Sraz bubeníků a fireshow – Štvanice 3.10.2012

Kdy: 3.10.2012

V kolik: 20:00

Kde: Štvanice, pod mostem

Mapa: http://www.mapy.cz/s/5he2

FB event: http://www.facebook.com/events/412959358766176/

Více: http://www.fireshow.cz

Pořádá:http://tribofuego.org

Festival Zažít Město Jinak – 22.09.2012

JIŽ TUTO SOBOTU na vás na více než 20 místech celé Prahy čeká nejvelkolepější sousedská slavnost – Festival Zažít Město Jinak…

Program celého dne viz http://www.auto-mat.cz/aktivity/zazitmestojinak/

MIX ant FIX = svépomocná cyklodílna & bezplatná burza

 

 

ahoj, po delší době vás opět zdravíme!

CO SE DĚJE?

MIX ant FIX = svépomocná cyklodílna & bezplatná burza

TENTOKRÁTE bude hlavním tématem pravidelná údržba kola, ale jistě zbude i trocha času na individuální opravy dorazivších kol.

ReReRe navíc připraví bezplatnou burzu map a průvodců, takže s sebou nějaké nepotřebné přineste a vyměňte je s ostatními za jiné!

spousta času bude jako tradičně věnována i pokecu s přáteli, tedy si přijďte třeba jen popovídat.

KDY SE TO DĚJE?

středa 12. září, 19:00 az 22:00 hod.

KDE SE TO DĚJE?

BICYKL – Bořivojova 108, Praha 3 – Žižkov

CO JE MIX ANT FIX?

v BICYKLU na pražském Žižkově se konající základní svépomocné kurzy oprav jízdních kol pro širokou veřejnost. dovednosti, které vám zdarma vštípí mechanici BICYKLU, vám ušetří 90 procent návštěv cykloobchodů, prkotiny si už na svém kole vyřešíte sami!

ReReRe na místě paralelně pořádá bezplatné dílny a burzy věcí (např. knížek, oblečení, kuchyňských potřeb), dovednostní výměny a kurzy (např. výrobu oblečení a nábytku z recyklovaných materiálů) či mezinárodní food party, filmové projekce apod. je tedy dobře, když s sebou přinesete něco ke směně či k darování.

vstup volný, příspěvky vítány, občerstvení na baru, NEKUŘÁCKÉ PROSTŘEDÍ.

KDE SE DOZVÍM VÍCE?

http://rerere.cz/events/

http://www.bicykl.net/

těšíme se na vás!

ReReRe a BICYKL

Barterový trh / Barter Market

Barterový trh

22/09/2012

ulice Uruguayská, Praha

Priatelia,

v rámci akcie Zažít město jinak bude jednou zo zabraných ulíc aj Uruguayská a na nej Bartrový trh —->

U nás se penězma neplatí. Přijďte a sdílejte s ostatními své názory, inspirujte je svými dovednostmi, ukažte jim, co vás baví. Nabídněte jim vlastní produkt nebo službu výměnou za tu jejich. Buďte součástí zóny, kde peníze nehrají žádnou roli.

Pokud máte chuť strávit sobotní odpoledne bez peněženky, tak přijďte…

Tešíme sa na zdieľanie nových foriem spolupráce, tvorenia a žitia samotného.

Postup zdieľania:
- fyzická účasť na ulici Uruguyská :)
- ak máte k dispozícii deku, prosím vezmite ju – tam budeme ukladať tovar a produkty a predmety a služby
- stoličky a stoly – prosíme, ak má niekto k dispozícii a priestor na dopravenie, vezmite. My takisto zabezpečíme.
- spontánna výmena tovarov, vecí a predmetov. Výmena služieb, za služby, či predmety. Výmena vedomostí, myšlienok (napríklad rozhovory o čomkoľvek), zdieľanie objatí, bozkov, zdieľanie nápadov a tvorba spolupráce na projektoch…
- skvelý pocit z nádherne stráveného dňa :)

Pre Vašu inšpiráciu: zdieľať, darovať a vymienať je možné – knihy, oblečenie, šperky, nábytok, kuchynské vybavenie, vlastné výrobky – akékoľvek, hudobné nástroje, služby všetkého druhu…fantázii sa hraice nekladú :)

Táto akcia je prepojená s akciou Zažít město jinak – Vinahrady, bližšie informácie o celej akcii nájdete tu: http://www.facebook.com/events/375932215810884/

Poďme zdieľať náš svet…
lucy.gallova@gmail.com, brychtovazdenka@gmail.com

Stavíme s Baobaby

Stavíme s Baobaby

7. září – 9. září, 2012, Hostišová u Zlína

Víkend trochu jinak? Můžete se postavit na hlavu, nebo postavit něco s Baobaby. S Tamjdemem se vydáme za novým neziskovým partnerem o.s. Baobaby. Tato nezisková organizace se zabývá zejména stavbou nízkoenergetických domů z přírodních materiálů (sláma, hlína, dřevo), propagací a inovací tohoto tématu. Koordinuje mezioborovou spolupráci architektů, výtvarníků, řemeslníků a dále pořádá praktické workshopy, přednášky pro veřejnost, organizuje alternativní festival. Svou činností se zasluhuje o zvýšení informovanosti společnosti a zvýšení realizací staveb v přírodním duchu.

Účastníky projektu v Baobabech čeká různorodá stavitelská práce: malování interiéru i exteriéru experimentálního domku vápennou omítkou, tvorba stříšky nad pecí, úklid areálu.

V pátek po příjezdu nás čeká představení organizace, táborák a společné muzicírování. Během soboty a neděle budeme pracovat a taky se dozvíme o praktických postupech přírodního stavitelství. Začíná sezóna Tamjdemů a trávení volného času trochu jinak se meze nekladou, proto se těšíme na vaše návhry na zajímavé hry apod.

Více info na:
http://www.trochujinak.cz/en/wherewego/try-to-eco-build-with-baobaby-ngo/

http://www.baobaby.org/

Velká podzimní cyklojízda 2012

Velká podzimní cyklojízda 2012

Zveme vás na tradiční Velkou podzimní cyklojízdu 2012, která vyjede z pěší zóny Václavského náměstí v sobotu 22. září dopoledne na Mezinárodní den bez aut.

Více info na: http://bit.ly/NupkeG

Všechny účastnice a účastníky cyklojízdy poté zveme na odpolední „cyklobojovku“ po některých z více než 20 zón sousedských slavností Zažít město jinak po celé Praze.

Info o celém festivalu na www.zazitmestojinak.cz