Hudba / Tanec

Sraz bubeníků a fireshow – Štvanice 3.10.2012

Kdy: 3.10.2012

V kolik: 20:00

Kde: Štvanice, pod mostem

Mapa: http://www.mapy.cz/s/5he2

FB event: http://www.facebook.com/events/412959358766176/

Více: http://www.fireshow.cz

Pořádá:http://tribofuego.org

Fire Show

Fire Show!

TRIBO FUEGO je volné uskupení lidí se zájmem o žonglování, točení s ohňem a performance. Každé úterý a středy se scházíme k pravidelné diskusi a tréninku. Na naše srazy jsou zváni všichni ti, kdo si chtejí zatočit a zažonglovat, něco se naučit, vyzkoušet, nebo se jen podívat.

Příští schůzi: 7.9.2011, na Petříně ve skalách, Praha 1

Více: http://www.tribofuego.org/srazy

——————————————-

Juggling with Fire!

TRIBO FUEGO is a group of people with an interest of juggling with fire and making fire performances. They regularly meet for discussion and practice. Everybody is welcome, whether to try spinning and juggling or just look.

Next meeting: 7.9.2011, Petrin Hill, Prague

Meeting location and more info: http://www.tribofuego.org/meetings

Taiči v parku / Taiji in the Park

Taiči v parku

Nabízíme bezplatná ranní cvičení taiči v parku na Letné se zkušeným instruktorem Paulem z Nového Zélandu.

Tato ranní cvičení taiči jsou zcela zdarma, cvičení jsou vhodná pro začátečníky a může se k nim připojit kdokoliv na chvíli či na celou dobu. Taiči v parku probíhá od dubna do října/listopadu téměř každé ráno (za dobrého počasí) od 8:00 do 9:30 hod., od pondělí do pátku.

Více informací a přesné místo konání naleznete na stránkách http://www.thetaijischool.com/taiji-in-the-park/

Podívejte se na pár videí ze cvičení taiči v parku na Letné:

——————————————–

Taiji in the Park

Free morning Tai Chi (taiji) practice in Letna park with experienced teacher Paul from New Zealand.

Morning taiji practices are completely free, teaching is suitable for beginners, and are open for anyone to join and for as long as you wish. Taiji in the Park runs from April until October/November, almost every morning from 8.00-9.30am, Monday-Friday, however practices are weather dependent.

More information and location: http://www.thetaijischool.com/taiji-in-the-park/

Watch Taiji in the Park:

Pražský JARMARK folklorní festival

MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL 

Pražský JARMARK

25.-30.8.2011, 15.35-21.45

Ovocný trh, Praha 1

VOLNÝ VSTUP 

Info: http://www.prazskyjarmark.cz/

—————–
International Folklore Festival Prague

25th - 30 August 2011 

Ovocný trh, Prague 1

FREE ENTRANCE

This year artists will gather in Prague from the Czech Republic, Europe, Asia, and Latin America.

Entry free and open daily from 14.00 to 22.00.

More: http://www.prazskyjarmark.cz/

ETNOFEST Barevná devítka, 27.8.2011

Barevná devítka

Na festivalu mnoha chutí, rytmů a vůní se setkáte s lidmi ze čtyř světadílů. Ochutnáte jejich kuchyni a delikatesy, poznáte kulturu zemí blízkých i dalekých a výborně se pobavíte. Program se odehrává na hlavním podiu i v prostoru parku. Letos poprvé můžete navštívit také divadelní stan.

SOBOTA 27.8.2011, 14.00-22.00

Park PODVINÍ, Praha 9 – Vysočany

VSTUP ZDARMA

Info: http://www.etnofest.cz/

Prague Pride Festival 2011

Prague Pride 2011 – Festival Tolerance

Kdy: 10 – 14 Srpna

Kde: V Praze

Praha v letošním roce zažije svůj první Pride neboli festival hrdosti a tolerance.

Pořadatelé a pořadatelky Pražské Pride věří, že na festival přilákají nejen gaye a lesby, jejich rodiny, přátele, spolupracovníky, ale i širokou veřejnost, která se chce pobavit. Festivaly Pride se pravidelně pořádají v metropolích celé Evropy a Praha je posledním hlavním městem Evropské unie, ve které se festival hrdosti a tolerance doposud nepořádal. Organizační tým se nyní usilovně věnuje přípravám pětidenního programu, který proběhne  10. – 14. srpna 2011.

—————–
Pride & Tolerance Festival

When: 10 – 14 August

Where: Prague

This year Prague will have its first pride festival. The Czech team is confident they will put Prague on the map as Central and Eastern Europe’s capital of diversity, even though Prague is the last capital in the European Union to organise a pride. The organizing team is preparing a programme covering five days of events from August 10th to 14th that will be interesting for all, not just the LGBT community. Everyone is invited to participate in the event.
See all events & more info: http://www.praguepride.com/

PEČEME NONSTOP festival

Time: 17.06. v 17:00 – 21.06 v 23:30

Location: před galerií Avoid, Rašínovo nábřeží

5ti denní akce! 5 days of action!

performativní představení, site specific, výstavy, koncerty a Pečeme Nonstop přednášky

performance – site specific – exhibitions – live music -show & lectures

Ve dnech 17. – 21. Června proběhne v prostorách galerie (A)VOID, na Rašínově nábřeží v Praze, performativní výstava „Pečeme Nonstop“. Tato výstava se koná v rámci doprovodného programu a souběžně s Pražským Quadrienalle scénografie a divadelního prostoru 2011.

Přijďte se podívat! Koncerty jsou / taky / zadarmo.. a pokud nás budete chtít podpořit, můžete si pořídit překrásné Pretzlíky od Minimon, super Pretzl tašku a nebo Pretzlíkové brýle proti slunci!

Cílem projektu je vytvořit prostor k prezentaci a mezinárodnímu setkání mladých umělců – vytvořit prostor pro vzájemnou interakci umělce s divákem a okolním prostředím ( site-specific ).

Iniciativa „Pečeme Nonstop“ projektu vznikla myšlenkou přiblížit divadelně-vizuální umění oborům, které s čistými divadelními formami nepracují, umění výtvarnému a dalším. Záměrem je pracovat mezioborově a intermediálně a propojit tak tyto někdy protichůdné, jindy paralelní linie.

5ti denní projekt „Pečeme Nonstop“ vzniká jako nezávislá aktivita kurátorského týmu umělkyň, které ve své tvorbě ctí principy mezioborové spolupráce a hledají nové formy vyjádření. Budou zde prezentovat hraniční projevy uměleckých osobností v otevřeném prostředí, hledat další kvality práce ve veřejném prostoru. Jde o propojení sociálně laděných konceptů s projekty ryze osobní zpovědi. Nosná je silná vizualita, který je v projektech vždy obsažena.

O výběr projektů a strukturalizaci jednotlivých akcí se stará tým kurátorek, doc. Mgr. Jana Preková, autorka hlavní myšlenky, Paloma Braunová a Tereza Rullerová. Projekt se tedy dále vrství na tyto úrovně:

1 ) Výtvarně – Dramatická představení v site-specific

V průběhu „Pečeme Nonstop“ se budou každý den konat představení, která splňují kurátorský koncept mezioborovosti, interdisciplinárnosti, procesuální práce v site-specific. Představí se např. projekty Mariky Smrekové “Putin do not také my croSS”, Marty Stosio „Happy Cab“ nebo Lucie Repašské „Di-Sign“, studentek dramaturgie a režie brněnské JAMU, které vedle textu či námětu úzce spolupracují se složkou scénografickou, kde na úkor složky textové vycházejí přímo z daného prostoru.

Z oboru scénografie se představí několik projektů studentů též brněnské JAMU, kteří často pracují v organicky vzniklých tvůrčích skupinách pracujících s nejrůznějšími nedivadelními médii. Jejich projekty pro tuto událost mají charakter živých i statických instalací, reagují na oteřený prostor nábřeží, mnohdy se opírají o dramatické téma, které ale vytrhávají a nechávají žít jako zvětšený detail osamoceně. Jsou to Lucie Sedláková: „Rousalka“ a Matěj Sýkora, který spolu s Jonášem Rosůlkem představí projekt „4:52″ čistě site/time-specific charakteru, který kombinuje meteorologii a fyziku a pracuje s daným místem v čase, kdy paradoxně nikdo není přítomen a všichni spí. Dávají tak možnost vychutnat si prostor naruby, a to též doslova – pod hladinou.

2 ) Mezioborové performativní akce

Tyto akce budou slavnostně zahájeny 17. června vernisáží výstavy a budou probíhat přes den. Někteří výrazní představitélé jsou i z jiných, než pražských uměleckých škol, jako například Tomáš Hodboď, student Atelieru performance FaVU VUT, který představí groundwork performance „Site Seeing“, jako přesah do interaktivní aktivity. Jana Pospíšilová, absolventka Atelieru tělového designu FaVU VUT, bude zabývat sociálně – genderovou konfronací v rámci reálné situace v akci „Peču“.

Přímo z Japonska se zapojí mladá akční a všestranná umělkyně Karin Pisaříková, kterou v rámci díla zajímá každodenní magie mezikulturních maličkostí. Umělkyně je také meziborovou kurátorkou zkoumající otázky, na které nejsou odpovědi. Speciální část mezimédií zastupují např. Pavel Richter – mistr noismusic a Vojta Petřík (multimedia), oba studenti FaVU VUT, – “Socka versus moloch” spolu s Václavem Pelouškem “Digipictures” důstojně zastupují generaci mladých tvůrců nezávislých na klasické estetické doktríně, pracují s novými interaktivními technologiemi. Robin Kvapil, student pražské FAMU, se zase vzdaluje divadlu a užívá médium obrazovky, v tomto projektu se však obvykle fixní film bude pohybovat, tak jak si navštěvník bude přát, a to v podobě kinoautomatu „O modlení“.

Do mezioborových akcí patří také performativně taneční vytoupení Anety Yochim, “kabaretní show” Maty Dio a Dana Stewarta, kteří se pohybují na hranicích genderové tělenosti nebo módně nemódní show v improvizované tělové komunikaci nezávislé výtvarnice Hany Kubešové, která již několik let pracuje na bázi performativních přehlídek s audiovizuálními prvky, „ŽIŽI Show“.

3 ) Audiovizuální koncerty

Jendá se o sérii tří na sebe navazujících večírků tvořících přehlídku mladé netradiční audiovizuální scény. Představení a koncerty vždy navážou na celodenní program projektu „Pečeme Nonstop“. Nejedná jen o hudební představení a koncerty, ale o prezentaci projektů přesahujících tradiční hudební médium svojí vizualitou, která je klíčovou složkou snad každé současné kapely. Jedná se o sledování nejnovějšího trendu v rámci české audiovizuální scény.

Do projektu byla například pozvána všestranná umělkyně a zpěvačka vystupující pod názvem Ticho de Beige. Dalšími autory jsou například TEVE, elektronické duo kytarově zasněných melodií, Filin Krug a dj Chepuchov, kteří se pohybují v prostoru perfomancí se silnou audiovizuální složkou.
Dále uslyšíme melancholické duo Terezy Damcové a Pavla Richtera v kontrastu s elektro smrští pražskách Chicago Hope. Zahrají i kontroverzní vizuální pankáči Deceased Squirrell on the Phone ve spojení s vj texou, Piča z Hoven a nebo třeba dj Babypy.

V rámci „Audiovizuálních večerů“ proběhne i dílna Audio, jednodenní workshop zabývající se vizuálními vlastnostmi objektů a předmětů a technologiskými postupy low-technologií v tvůrčím procesu. Autorem je Jiří Suchánek, absolvent atelieru Multimedií FaVU VUT Brno.

4 ) Pečeme Nonstop přednášky

18.6. a 20.6. se v rámci „Pečeme Nonstop“ ve večerních hodinách uskuteční prezentační večery mladých umělců. Jde o typ prezentace, která má formát slideshow 20ti obrázků, a nebo volné 6ti minutové prezentace. Pečeme Nonstop přednášky umožní, aby se akce zúčastnilo mnoho tvůrců
z České Republiky, ale i těch ze světa, kteří zavítají na PQ 2011.

Kontaktní e-mail na Alenu Hájkovou, manažerku “Pečeme Nonstop”: hajkova@jamu.cz

Vice informace na www.facebook.com/pecemenonstop

MIX ant FIX festival – 04.06.2011

ahoj!

MIX ant FIX festival

již tuto sobotu 4. června

od 13:00 do 20:00 hod.

Riegrových sadech, Praha 2 (http://www.mapy.cz/s/b4q)

další vydání společné akce ReReReBICYKLU, tentokráte pod širým nebem

módní přehlídka, rukodělný workshop, živá hudba, svépomocná cyklodílna, bezplatná burza knížek a oblečení

přineste knížky a oblečení na směnu, přijďte si nabarvit plátěnou tašku, naučit se opravit kolo, poslechnout si hudbu, zúčasnit se módní přehlídky, přijďte i s kamarády

bude to improvizované, překvapující, interaktivní, hodně svépomocné

a možná příjde i klaun (slíbil to)

těšíme se na vás!

BICYKLReReRe

http://rerere.cz/

http://www.bicykl.net/

———————————————————-

hello!

MIX ant FIX festival

this Saturday, June 4th

from 1pm till 8pm

in Riegrovy sady, Prague 2 (http://www.mapy.cz/s/b4q)

another event organized jointly by ReReRe and BICYKL, this time in the open air

fashion show, handicraft workshop, live music, DIY bike workshop, free of charge books and clothes swap

bring books and clothes to swap, come paint a textile bag, learn to fix your bike, come listen to music, take part in a fashion show, and bring your friends

it’ll be improvized, surprising, interactive, very DIY

and perhaps a clown will come as well (he promised)

looking forward to seeing you!

BICYKL and ReReRe

http://rerere.cz/

http://www.bicykl.net/