Dobrovolnické / Neziskové

Hadrárna / Swap shop for clothes

Ahoj všichni!

Zvu Vás na SUPí Hadrárnu – Swap shop for clothes

Přijď udělat něco pro své zdraví a zároveň pomoci sobě i ostatním. V rámci tradiční studentské akce Albertovské schody se koná Hadrárna = výměnný bazar oblečení.
Pokud jsi i Ty při jarním úklidu našel přebytečné kousky oblečení, přines je a vyměň za něco nového. Nemáš co měnit? Nevadí, i tak si můžeš něco vybrat :)

více o akci https://www.facebook.com/events/804339899662457/808276322602148/

Tamjdem: Tancem ke změně!

O víkendu 5. – 7. října spolu s Tamjdemem tančíme v Kreativním Tanečním prostoru Kredance v Českých Budějovicích. Jedná se o bývalou textilní továrnu, kde se setkávají tanečníci a všichni nadšenci pohybových kurzů. Sdružení kromě kurzů tance, alternativních workshopů a pouličních festivalů v Budějovicích nabízí také veřejnosti komunitní prostor pro setkávání a tvorbu. Let’s dance!

Jako Tamjdemoví dobrovolníci budeme pomáhat s úklidem a úpravami tanečního studia. Budeme zejména natírat okna, mýt okna, mýt radiátory, natírat podlahu, věšet rekvizity… Nahlédneme do prostoru, kde se celý rok tančí, seznámíme se s organizátory projektu Kredance v bývalé fabrice Otavan. Poznáme tamní Osvěžovnu a hlavně – během tanečního workshopu budeme vyzváni k tanci i my!

Více: http://www.trochujinak.cz/tamjdem/tancem-ke-zmene/[/lang]

Festival Zažít Město Jinak – 22.09.2012

JIŽ TUTO SOBOTU na vás na více než 20 místech celé Prahy čeká nejvelkolepější sousedská slavnost – Festival Zažít Město Jinak…

Program celého dne viz http://www.auto-mat.cz/aktivity/zazitmestojinak/

MIX ant FIX = svépomocná cyklodílna & bezplatná burza

 

 

ahoj, po delší době vás opět zdravíme!

CO SE DĚJE?

MIX ant FIX = svépomocná cyklodílna & bezplatná burza

TENTOKRÁTE bude hlavním tématem pravidelná údržba kola, ale jistě zbude i trocha času na individuální opravy dorazivších kol.

ReReRe navíc připraví bezplatnou burzu map a průvodců, takže s sebou nějaké nepotřebné přineste a vyměňte je s ostatními za jiné!

spousta času bude jako tradičně věnována i pokecu s přáteli, tedy si přijďte třeba jen popovídat.

KDY SE TO DĚJE?

středa 12. září, 19:00 az 22:00 hod.

KDE SE TO DĚJE?

BICYKL – Bořivojova 108, Praha 3 – Žižkov

CO JE MIX ANT FIX?

v BICYKLU na pražském Žižkově se konající základní svépomocné kurzy oprav jízdních kol pro širokou veřejnost. dovednosti, které vám zdarma vštípí mechanici BICYKLU, vám ušetří 90 procent návštěv cykloobchodů, prkotiny si už na svém kole vyřešíte sami!

ReReRe na místě paralelně pořádá bezplatné dílny a burzy věcí (např. knížek, oblečení, kuchyňských potřeb), dovednostní výměny a kurzy (např. výrobu oblečení a nábytku z recyklovaných materiálů) či mezinárodní food party, filmové projekce apod. je tedy dobře, když s sebou přinesete něco ke směně či k darování.

vstup volný, příspěvky vítány, občerstvení na baru, NEKUŘÁCKÉ PROSTŘEDÍ.

KDE SE DOZVÍM VÍCE?

http://rerere.cz/events/

http://www.bicykl.net/

těšíme se na vás!

ReReRe a BICYKL

Barterový trh / Barter Market

Barterový trh

22/09/2012

ulice Uruguayská, Praha

Priatelia,

v rámci akcie Zažít město jinak bude jednou zo zabraných ulíc aj Uruguayská a na nej Bartrový trh —->

U nás se penězma neplatí. Přijďte a sdílejte s ostatními své názory, inspirujte je svými dovednostmi, ukažte jim, co vás baví. Nabídněte jim vlastní produkt nebo službu výměnou za tu jejich. Buďte součástí zóny, kde peníze nehrají žádnou roli.

Pokud máte chuť strávit sobotní odpoledne bez peněženky, tak přijďte…

Tešíme sa na zdieľanie nových foriem spolupráce, tvorenia a žitia samotného.

Postup zdieľania:
- fyzická účasť na ulici Uruguyská :)
- ak máte k dispozícii deku, prosím vezmite ju – tam budeme ukladať tovar a produkty a predmety a služby
- stoličky a stoly – prosíme, ak má niekto k dispozícii a priestor na dopravenie, vezmite. My takisto zabezpečíme.
- spontánna výmena tovarov, vecí a predmetov. Výmena služieb, za služby, či predmety. Výmena vedomostí, myšlienok (napríklad rozhovory o čomkoľvek), zdieľanie objatí, bozkov, zdieľanie nápadov a tvorba spolupráce na projektoch…
- skvelý pocit z nádherne stráveného dňa :)

Pre Vašu inšpiráciu: zdieľať, darovať a vymienať je možné – knihy, oblečenie, šperky, nábytok, kuchynské vybavenie, vlastné výrobky – akékoľvek, hudobné nástroje, služby všetkého druhu…fantázii sa hraice nekladú :)

Táto akcia je prepojená s akciou Zažít město jinak – Vinahrady, bližšie informácie o celej akcii nájdete tu: http://www.facebook.com/events/375932215810884/

Poďme zdieľať náš svet…
lucy.gallova@gmail.com, brychtovazdenka@gmail.com

Stavíme s Baobaby

Stavíme s Baobaby

7. září – 9. září, 2012, Hostišová u Zlína

Víkend trochu jinak? Můžete se postavit na hlavu, nebo postavit něco s Baobaby. S Tamjdemem se vydáme za novým neziskovým partnerem o.s. Baobaby. Tato nezisková organizace se zabývá zejména stavbou nízkoenergetických domů z přírodních materiálů (sláma, hlína, dřevo), propagací a inovací tohoto tématu. Koordinuje mezioborovou spolupráci architektů, výtvarníků, řemeslníků a dále pořádá praktické workshopy, přednášky pro veřejnost, organizuje alternativní festival. Svou činností se zasluhuje o zvýšení informovanosti společnosti a zvýšení realizací staveb v přírodním duchu.

Účastníky projektu v Baobabech čeká různorodá stavitelská práce: malování interiéru i exteriéru experimentálního domku vápennou omítkou, tvorba stříšky nad pecí, úklid areálu.

V pátek po příjezdu nás čeká představení organizace, táborák a společné muzicírování. Během soboty a neděle budeme pracovat a taky se dozvíme o praktických postupech přírodního stavitelství. Začíná sezóna Tamjdemů a trávení volného času trochu jinak se meze nekladou, proto se těšíme na vaše návhry na zajímavé hry apod.

Více info na:
http://www.trochujinak.cz/en/wherewego/try-to-eco-build-with-baobaby-ngo/

http://www.baobaby.org/

Velká podzimní cyklojízda 2012

Velká podzimní cyklojízda 2012

Zveme vás na tradiční Velkou podzimní cyklojízdu 2012, která vyjede z pěší zóny Václavského náměstí v sobotu 22. září dopoledne na Mezinárodní den bez aut.

Více info na: http://bit.ly/NupkeG

Všechny účastnice a účastníky cyklojízdy poté zveme na odpolední „cyklobojovku“ po některých z více než 20 zón sousedských slavností Zažít město jinak po celé Praze.

Info o celém festivalu na www.zazitmestojinak.cz

Do práce na kole – Praha, Brno, Liberec, Pardubice

Do práce na kole – Praha, Brno, Liberec, Pardubice

24 April until 1 May

Už jen posledních pár dní zbýbá k registraci do kampaně Do práce na kole 2012 iniciativy Auto*Mat. Soutěž bude probíhat celý květen na www.dopracenakole.net. V ní můžete spolu se svými kolegy soutěžit v kategoriích Pravidelná dojížďka do práce na kole, Nejkreativnější tým, Cyklozaměstnavatel roku 2012, Cykloopatření pro Prahu a Nejoblíběnější fotka z kampaně Do práce na kole. Vyhrát můžete elegantní městská kola, vstupenky na představení v předních divadlech či designové cyklodoplňky.

http://www.dopracenakole.net/

Módní svět Lady Sue Ryder, 24.4.2012, 08:00-21:00

Bližší informace

Termín24. 4. 2012, 08:00 — 21:00
OrganizátorDobročinné obchody Domova Sue Ryder
Místo konáníMama Coffee, Vodičkova 6

Charitativní módní bazar „Módní svět Lady Sue Ryder“ se koná již pošesté.

Od 15.00 do 19.00 hod. budete moci využít ZDARMA poradenství v péči o pleť a líčení. Věnovat se Vám bude profesionální vizážistka a kosmetická poradkyně společnosti Mary Kay.

Více na http://www.sue-ryder.cz/akce-domova-verejnost/modni-svet-lady-sue-ryder-jaro.html

MIX ant FIX = DIY Bike Workshop & Free Swap Shop

WHAT’S UP?

MIX ant FIX = DIY bike workshop & free of charge swap shop

THIS TIME, the main topic will be the headset, but there’ll surely be some time left to have a look at the individual problems of your bikes.

Also, there will be a free of charge swap shop organized by ReReRe, so bring unwanted office stationary and exchange them for others!

WHEN?

Wednesday, March 14th, from 7.00pm to 10.00pm

WHERE?

BICYKL – Bořivojova 108, Prague 3 – Žižkov

WHAT IS MIX ANT FIX?

Basic DIY bike workshops for a wide public organized at BICYKL in Prague – Žižkov. the skills that the BICYKL’s mechanics will pass onto you will save you 90 percent of bikeshop visits, since you’ll know how to fix the trivial problems on your bike on your own!

Parallel with the workshops, ReReRe puts on various free of charge swaps (e.g. books, clothes or kitchen items) and skill exchanges and workshops (e.g. making of recycled clothes and furniture), or international food parties, film screenings etc. hence, it’s great if you bring something to swap or give away.

No admission, donations welcome, refreshments available, SMOKE-FREE ENVIRONMENT.

WHERE CAN I FIND MORE INFO?

http://rerere.cz/events/
http://www.bicykl.net/

looking forward to seeing you!
ReReRe and BICYKL