Oblečení / Doplňky

Giving away dress and shoes

I’m giving away S/M size dress and 38/39 size summer shoes. Very chic!
To be picked up from Letna, Praha7
Please contact me at cigdem.cevrim(at)gmail.com

Daruji plísňové džíny pro vyšší štíhlici

Džíny upnuté, lehce elastické, plísňové, trochu avantgardní, s nabranými koleny, bokové, na delší nohy (postava cca 170cm), vel 36-38, daruji dnes nebo zítra, k vyzvednutí na Národní tř., tlf.číslo pro urychlení komunikace pošlu mailem.

levandule@seznam.cz

Clothing

As my stay as an Erasmus student in Cz comes to an end, I would like to leave some of my used clothes–and my girlfriend’s as well– behind, they are in good shape. The items are various, jeans, jackets, shoes, etc. It is hard for me to take a shot of each of them and put up here, therefore you can take my word for that–if you don’t like them, you can always give them back, since the point of giving away stuff is, first and foremost, not wasting them.

Even better, if any of you from the rerere community knows where I can give away used clothes, such as a charity place or anything similar, the information is much appreciated and thank you for in advance.

Contact me any time, by sending me an e-mail. xeimanus_at_gmail.com

Ciao.

chetba bryle / reading glasses

chetba bryle / reading glasses (+1)

zphichore_at_gmail.com

 

laptop bag (black)

basic lap to bag in good shape to give away (a friend gave me a new one, so the extra I don’t need). foto is not exact, but close!

20-21-black-laptop-bag.jpg (41 KB)

 

Daruji zdarma – Nýrsko

Nabízím za odvoz různé druhy látek, oblečení, vlna a pletací dráty, pár drobností z kuchyně, hodiny, lustry, a další zajímavosti „alá blešák“. Přijďte se podívat, zda se vám bude něco líbit. 20.9.2011 17,30 – 21 hodin, 21.9.2011 8-13hodin. Zájemcům upřesním přes email.

Čelenky do vlasů

Daruji 3 čelenky do vlasů,všechny jsou modré,každá jiný odstín.Osobní odběr v Plzni

Korálky na krk/ruku

Daruji dvoje korálky navlečené na pružné gumě,možno nosit na krku či ruce a modrou chobotničku na lanku či co to je.Osobní odběr v PM