Nákupy pro první dítě

Nákupy pro první dítě

                Ti z nás, kteří už dítě mají, většinou vědí. Tohle ano, tohle ne, tolik a tolik. Jde o nákupy pro miminko. Někdo tvrdí, že devět měsíců je dostatečně dlouhá doba, aby rodič sehnal počáteční výbavičku, jiní jsou zastánci názoru, aby se zpočátku nic nepořizovalo, protože těhotenství nemusí vždy vyjít. Oba dva názory jsou pravdivé. Na jednu stranu je prvotní výbavička pro miminko celkem velkou finanční zátěží (nebojte, později se to ustálí), na druhou stranu, není nic horšího, než přijít o dítě, a mít plný dům nových věciček. Ideální bude prvních pár měsíců odkládat peníze, které později investujete právě do výbavičky. A než se začneme bavit o tom, co budete pro své miminko potřebovat, projděme si pár zásad, dle kterých vybírat.
sportovní kočárek
·         Holčička, nebo kluk? Pokud víte, jaké pohlaví se má narodit, vybíráte věci v barvách a designu určených pro toto pohlaví. Pokud se však chcete nechat překvapit, je lépe vybírat neutrální věci a opravdu jen výbavu pro začátek.
·         Kvalita, či cena? Vždy je na prvním místě kvalita, ale pokud vaše měsíční příjmy činí dvacet tisíc, je nesmysl se zadlužit. Kvalitní věcičky koupíte mnohdy i za rozumnější cenu.
·         Ničeho nekupujte do začátku příliš, protože nevíte, zda to bude vašemu miminku sedět.
 duhové botičky
A jaký je tedy seznam?
Postýlka – postýlku vyberte nejlépe nastavitelnou alespoň ve třech úrovních výšky. Zprvu budete mít miminko nahoře, aby se vám k němu lépe dostávalo, časem pak snížíte úroveň postýlky, aby při překulení nevypadlo na zem, nakonec úplně nejníže, protože se naučí z postýlky utíkat. Také vyberte postýlku, která má jednu stranu sundavací, nebo alespoň vyndavací šprušle, aby si dítě mohlo dát šlofíka, kdy se mu zamane. Pokud chcete být svému dítěti blíže, existují postýlky, kterým chybí jedna stěna, a lze je přirazit k posteli. Tak bude dítě v bezpečí před zalehnutím, ale víceméně bude spinkat s vámi. A pokud vám ani toto nestačí a rozhodli jste se investovat do toho co nejvíce peněz, existují dokonce postele speciálně řešené na spaní s dítětem. Dbejte na výběr kvalitní matrace. Pro jistotu lze do postýlky sehnat monitor dechu, který již bývá téměř ve všech porodnicích. Nezapomeňte na peřinu a dětské povlečení. Zavinovačky taky nejsou na škodu, protože mnohdy děti budí právě jejich vlastní pohyby.
Přebalovací pult – existují jak přebalovací pulty ve formě skříňky, tak i pultíky samostatné. Celkový je praktičtější, protože si přímo pod přebalovací místo schováte plenky, vlhčené ubrousky i krémy. Pokud však nemáte dostatek místa, postačí i přebalovací podložka, kterou snadno schováte do skříně.
Oblečení – pokud jste si jistí pohlavím dítěte, můžete se zaměřit na výběr barevné škály oblečení. Oblečení nakupujte dle období, kdy se má dítě narodit. Je nesmysl na léto nakupovat zimní kabátky. Oblečení seženete i na bazarech, ale vždy jej přeperte ve speciálním pracím prášku.
Plenky a kosmetika – dokud nevíte, co bude vašemu dítku sedět, nemá smysl kupovat deset balení jednoho druhu plenek. Navíc nejspíš od známých spoustu plenek dostanete.
Kočárek a autosedačka – ideální je koupit trojkombinaci, kde je jak korbička, sportovní kočárek, tak i autosedačka. První autosedačce se říká vajíčko. Dbejte na bezpečnost a pro jistotu si při jejím výběru projděte různé testy a recenze na internetu. Co se kočárku týče, záleží na vašem vkusu, vašich potřebách a finančních možnostech.
 
Pokud máte toto, máte to nejnutnější. Zbytek lze sehnat po příjezdu z porodnice. Spousta vychytávek, které se vám mohou i nemusí hodit lze sehnat v různých obchodech, ale to už časem zjistíte.

Ostrý, nebezpečný a nepostradatelný nůž Po čokoládě se dětem zoubky nekazí…